Urządzenie dozujące „gaz rozweselający” Master Flux Plus

Urządzenie do sedacji Master Flux PLUS dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne, do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa.

 

Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające przy znikomym działaniu nasennym. Ponadto podtlenek azotu nie otępia pacjenta i pozwala zachować pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest też fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania – pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu po zabiegu, będzie mógł bez przeszkód prowadzić samochód (30 minut po zabiegu)

Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia SEDACJA to: DZIAŁANIE MAJĄCE NA CELU ZNIESIENIE NIEPOKOJU, STRACHU ORAZ WYWOŁANIE USPOKOJENIA PACJENTA

Producent MASTER FLUX PLUS, włoska firma TECNO-GAZ, kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Urządzenie wyposażone jest w zawór bezpieczeństwa pozwalający błyskawicznie odłączyć dopływ podtlenku azotu w razie jakichkolwiek niepożądanych reakcji pacjenta. Ponadto urządzenie jest skonstruowane w taki sposób, że pacjent zawsze otrzymuje co najmniej 30% tlenu w podawanej mieszance, co skutecznie zapobiega groźbie niedotlenienia. Aby uniknąć negatywnych wrażeń wizualnych, zarówno butle z tlenem i podtlenkiem azotu, jak i reduktory oraz dodatki umieszczone zostały w eleganckiej obudowie w kolorze białym posiadającej kółka oraz laminowaną tacę na narzędzia.

 

Master Flux jest urządzeniem medycznym klasy A.

 

Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji produkowany przez włoską firmę Tecno Gaz.

Nowy system maseczek – IntelliFlux

Dzięki innowacyjnej budowie Intelliflux przede wszystkim zapewnia maksymalne dopasowanie maseczki do twarzy pacjenta co eliminuje jakikolwiek wyciek gazów i poprawia jednocześnie skuteczność zabiegu.

 

Przewody doprowadzające i odprowadzające gazy przechodzą nad głową co znacznie podnosi komfort pracy lekarza.

 

Maseczki dostępne są w rozmiarze: S, M, L.

W skład Master Flux wchodzi:

Gwarancja na urządzenie wynosi 12 miesięcy.

Sedacja wziewna jest metodą w pełni bezpieczną , dlatego jej wykorzystanie staje się powoli standardem w stomatologii dziecięcej.

 

Dzięki niej dziecko czuję przyjemne oszołomione i w znacznie w mniejszym stopniu odczuwa ból, stomatolog może zaś bez przeszkód wykonać wszystkie niezbędne procedury.

Urządzenie Master Flux Plus


musi być podłączone do pompy ssącej – do końcówki ssaka która znajduje się przy unicie – gazy które pacjent wydycha wyciągane są przez system ssący i odprowadzone na zewnątrz gabinetu