Tomografia stomatologiczna

Tomografia dentystyczna

Kiedy należy wykonać tomografię stomatologiczną?

W dziedzinie stomatologii prawidłowa diagnoza jest podstawą w ustaleniu właściwego procesu leczenia. W tym celu często zaleca się wykonanie zleconych przez lekarzy badań z zakresu radiologii, w tym tomografii stomatologicznej, która jest najdokładniejszym rodzajem badania RTG.

Spis treści:

Czym jest tomografia dentystyczna?

Tomografia dentystyczna jest nowoczesną metodą diagnostyczną, która polega na wykonaniu zdjęć w różnych pozycjach oraz kątach, które są następnie przetwarzane przez program komputerowy, w efekcie tworząc trójwymiarowe modele. Tomografia stomatologiczna 3D pozwala na dokładne zobrazowanie tkanek twardych jamy ustnej, takich jak kości twarzy, czy zęby.

Jak tomografia 3D wpływa na leczenie – zalety i przykłady zastosowania tomografii komputerowej stomatologicznej

Tomografia stomatologiczna pozwala w bezpieczny sposób planować zabiegi, w szczególności tak zaawansowane jak na przykład implantologiczne. Tomografia pozwala ukazać stomatologowi wymiary kości, których nie można odczytać ze zdjęć klasycznych, takich jak pantomogram, czy zdjęcie zęba. Dodatkowo poprzez możliwość przeprowadzenia komputerowej symulacji zabiegu na ekranie monitora, tomografia komputerowa warunkuje bezpieczeństwo zabiegu.

Tomografia dentystyczna jest również niezwykle ważna w przypadku niektórych procesów chorobowych kości szczęk i żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok szczękowych. Pomaga również w leczeniu kanałowym pod mikroskopem, planowaniu zabiegów chirurgicznych, protetyce, endodocji czy ortodoncji.

Tomografia stomatologiczna Białystok – cena i dostępność

W Białymstoku, tomografia stomatologiczna dostępna jest w dwóch naszych gabinetach:

  • Al. Jana Pawła II 61C lok. U1 15-704 Białystok tel: 695 681 460
  • Władysława Bełzy 3 lok. 38 15-110 Białystok tel: 661 952 776

Cena tomografii stomatologicznej jest natomiast uzależniona od wielu czynników, dlatego też zachęcamy do indywidualnego kontaktu.

Podsumowanie

Tomografia stomatologiczna jest niezwykle istotna dla dokładnego i skutecznego leczenia wszelkich schorzeń stomatologicznych. Dzięki tomografii 3D pacjenci mogą mieć pewność, że leczenie zostanie zaplanowane precyzyjnie i z odpowiednią dokładnością. Dostępność tomografii stomatologicznej w Białymstoku pozwala na skorzystanie z tej usługi bez konieczności wyjazdu do innego miasta.